Pokládka a údržba

udrzba

Vezměme to pěkně “od podlahy“. Nejen výběrem a užitnými vlastnostmi vhodného povrchu, barvy a způsobem instalace bychom se měli zabývat. V momentě položení podlahy jsme totiž teprve na startovní čáře – nastává období jejího dlouholetého, každodenního užívání. A aby takové (tedy dlouhotrvající, bezkolizní a spokojené) skutečně bylo, k tomu je třeba věnovat dostatečnou pozornost také údržbě. O tom, že jde o údržbu v zátěžovém provozu, nelze pochybovat. A každý povrch si žádá své.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

pokladkaplovo

Rozhodli jste se, že plovoucí podlaha je to pravé pro Vás? Poradíme Vám, jak postupovat při pokládce plovoucí podlahy.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

pokladkalami

Chtěli byste mít v bytě laminátovou podlahu? Váháte, zda si zaplatíte řemeslníka nebo zda ušetříte a zvládnete položit podlahu sami? Poradíme Vám, jak postupovat při pokládání laminátové podlahy.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

pokladkapvc

Při pokládání v soukromých bytech lze pokládat elastické podlahové krytiny volně do velikosti místnosti max. 20 m2. U větších ploch doporučujeme celoplošné nalepení. Pro pokládku jsou vhodné všechny rovné, suché, nosné, tvrdé podklady bez trhlin.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

plovouci2

Mít na hlavou hlučnou partaj nebo rodinu s kupou neposedných dětí nechá v klidu je ty, kdo mají odhlučněný byt. Dokonalá zvuková separace stropů i podlah, tedy akustická izolace, je totiž důležitá stejně jako izolace tepelná .

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Pokládání podlahy z masivního dřeva

Dřevo je staletími prověřená podlahová krytina. Hodí se do každého interiéru, místnosti dodává na atraktivitě, působí teple a přirozeně. Dřevo jako přírodní materiál je příjemné na dotek, je šetrné k našim kloubům, má charakteristickou vůni a přirozený design. Pokud jste i vy zatoužili po dřevěné podlaze, věřte, že její pokládka není až tak složitá.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Korek a pokládání korkových podlah

Korek patří dnes k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. A oprávněně. Jde totiž o ekologický, na dotyk příjemný materiál s řadou vynikajících vlastností. Korek je antistatický, trvanlivý, pohlcuje hluk, je také velmi elastický - dokáže se poddat tlaku a po čase se opět narovná. Dobře také tepelně izoluje a je tudíž vhodný i pro podlahové vytápění.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Péče o dřevěnou podlahu a typy povrchové úpravy

Dřevěná podlaha nám bude sloužit k naší spokojenosti, pokud jí poskytneme náležitou péči a vytvoříme jí vhodné podmínky. Kromě toho, jaké prostředí je pro dřevo ideální, si povíme něco i o tom, jak se o podlahu průběžně starat. Přiblížíme si také základní typy povrchové úpravy: lakování a voskování.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Pokládáme plovoucí podlahu: úvod

Plovoucí laminátové podlahy vznikly v sedmdesátých letech. Rychle se z nich stal hit a jejich obliba stále roste. Jedním z důvodů je také jejich snadná pokládka. Nevěříte?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe