Dřevěné a přírodní podlahy

Pojištění domácnosti online

Mít pojištění domácnosti představuje pro mnoho lidí pocit jistoty. Právě díky němu se nám dostane pomoci v případě, že se setkáme s nehodou, neštěstím, které postihne naši domácnost.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Dřevo a jeho příbuzní

Podlaha zásadně ovlivňuje zařizování interiéru - jiný styl nábytku a doplňků bude ladit s parketovou podlahou a jiný s vysokým hustým kobercem. Investice do kvalitního a trvalého povrchu je nemalá, při rozhodování o typu povrchu budeme brát v úvahu nejen naše osobní preference, ale také frekvenci provozu v místnosti, tepelně izolační vlastnosti vybraného povrchu a možnosti údržby. V minulém čísle jsme si povídali o tradičních podlahových krytinách, dnes se zaměříme na ty, jimž patří pozornost v současné době.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Což takhle betonová podlaha?

Podlaha z betonu třeba v obývacím pokoji nebo v kuchyni? Že se Vám to nějak nezdá? Pravdou je, že ji nemůže mít každý. Je svým způsobem výjimečná, neobvyklá. Je velmi působivá a neotřelá. Pořizují si ji rádi nejen architekti, ale také výtvarníci, grafici…zkrátka příslušníci tvůrčích profesí, které přitahuje svým výtvarně přesvědčivým vzhledem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Marmoleum… podlaha dle Vaší fantazie…

Možná už jste slyšeli o typu podlahy zvané marmoleum. Vyrábělo se totiž už koncem devatenáctého století v Nizozemsku, u nás se toto přírodní linoleum začalo mohutněji propagovat až v posledních dvou letech. Do té doby se marmoleum používalo ve veřejných budovách (tělocvičnách, nemocnicích, jeslích…), nyní se ale stále více lidí dozvídá o množství kvalit této podlahy a chce ji také mít doma.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Podlahy jako v zámeckém interiéru

Chodíme po nich v plstěných papučích a vdechujeme tu typickou směsici vůně včelího vosku a vzdálené historie zámeckého interiéru. Současné materiály a různé způsoby pokládek podlah umožňují imitovat mozaikové vzory nebo i složitější - intarzované. Nic nebrání tomu mít krásnou podlahu v bytě či rodinném domku.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Korek a pokládání korkových podlah

Korek patří dnes k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. A oprávněně. Jde totiž o ekologický, na dotyk příjemný materiál s řadou vynikajících vlastností. Korek je antistatický, trvanlivý, pohlcuje hluk, je také velmi elastický - dokáže se poddat tlaku a po čase se opět narovná. Dobře také tepelně izoluje a je tudíž vhodný i pro podlahové vytápění.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Korkové podlahy

Korkové podlahy se v poslední době znovu těší velké oblibě. Mají vynikající vlastnosti z nichž jsou nejvíce oceňovány přírodní vzhled, pružnost, odolnost a zejména tepelný komfort.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe