Podlahy obecně

Jak na podlahu, I. část

Pro každý prostor v domě nebo v jeho těsné blízkosti se hodí jiný typ podlahy. A každá podlahová krytina má své přednosti a úskalí, o kterých byste měli vědět dřív, než si koupíte materiál. V prvním díle seriálu se zaměříme na kámen a dřevo.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak na podlahu, II. část

Přinášíme vám pokračování článku o podlahových krytinách - jaký typ kam zvolit, přednosti a úskalí jednotlivých materiálů. V prvním díle jsme se zaměřili na kámen a dřevo. V tomto díle se seznámíme s korkem, keramickou dlažbou a dýhovanou podlahou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak na podlahu, III. část

Podlahovou krytinu lze vytvořit z čistě přírodních materiálů, existují ale i jejich částečné nebo zcela syntetické ekvivalenty, jejichž parametry přírodní materiály splňovat nemohou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

podlahy

14.5.2009Podlahy

Chcete zrenovovat podlahy ve starším bytě či domku – pořizujete si nové bydlení a váháte, pro kterou podlahovou krytinu se rozhodnout? Je tu náš malý průvodce, který Vám podá několik základních informací a snad usnadní vaše rozhodování...

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Podlahové krytiny do kuchyně, díl druhý

V úvodu prvního článku, jež se zabýval problematickou podlahových krytin vhodných do kuchyně, jsme uváděli výčet různých možných řešení. Nyní se jim budeme věnovat detailněji.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Podlahové krytiny do kuchyně, díl první

Jedním ze základních prvků, které určují charakter místnosti je podlaha. Ta zůstává vždy nedílnou součástí prostoru a je tím prvním, co jej určuje. V souladu se změnami životního stylu se mění a přizpůsobuje nejen nábytek, ale i celkový charakter interiéru vč. podlahy. Kuchyňská podlaha pak má za úkol nejen kráčet s dobou, ale hlavně vyhovovat po stránce provozu, jež jako jediný v bytě předpokládá společně mokrý, suchý, mastný, horký a studený provoz vč. nebezpečí rázového mechanického zatížení. Lidově řečeno: v kuchyni se peče a vaří a občas něco spadne na zem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

kachlicky

Když se mluví o podlaze v koupelně, prakticky každý si představí klasické obklady. Nemusí to ale být pravidlem – do koupelny lze úspěšně použít i dřevo, plovoucí laminátovou podlahu, korek i lité podlahy.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Znáte masážní podlahy ?

Dnešního zákazníka s největší pravděpodobností už asi nic nepřekvapí. Všichni známe revitalizační masážní systémy, bublinkové lázně, speciální sprchové a parní boxy a jiná „bio“ zařízení, která se stala takřka běžnou součástí nejen moderní koupelny a která tedy doplňují i další části obytného interiéru. A na první pohled se už zdálo, že asi není co dalšího vymyslet a že tedy naše bydlení už tzv. všechno umí. Ale přesto někteří výrobci přišli se zajímavým nápadem, který nachází uplatnění nejen v koupelnách. Znáte „masážní podlahy“?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe