Chodidla, tedy ta část lidského těla, která se bezprostředně dotýká Země, jsou plná nervových zakončení a je tedy možné jejich masáží stimulovat vlastně celé tělo. Masážní podlahy pak vlastně fungují na stejném principu, jako „masážní“ či zdravotní obuv. Povrch podlah je tvořený různě tvarovanými výstupky, které masírují a prokrvují chodidla toho, kdo po nich chodí. A logicky je účinek takové „masážní chůze“ nejvyšší, pokud se pod podlaze chodí na boso.
TIP: zkuste pak zvážit, zdali nebude příjemné spojit masážní podlahu a podlahové vytápění tak, abyste mohli doma chodit bez domácí obuvi a tedy na boso a zároveň, aby vám nebylo chladno od mohou.
Ideální je koupelna a ložnice
Poměrně ideálním prostředím pro umisťování masážních a nebo zkrátka bohatě perforovaných podlah, je právě koupelna, kde perforace působí i jako protiskluzový povrch. To je důležitá skutečnost související s bezpečností užívání koupelny jako takové. Zejména při vystupování z vany a tedy při našlapování jednou nohou na podlahu může vlivem vlhkosti dojít velmi snadno k uklouznutí a následky pak mohou být nepříjemné.
Ložnice je pak prostředím, kde se třeba právě po stimulaci chodidel a tedy po jaké si soukromé a svépomocné „reflexní terapii“ velmi dobře odpočívá a přirozeně se pak přechází do spánku A stejně tak je příjemné ráno probudit své smysly chůzí po perforované masážní podlaze.
Materiály
Masážní podlahy se vyrábí jako laminátové, jako parketové, masivní i tzv. plovoucí podlahy.
Red.
Foto Weitzer Parkett
Ideální je pak spojení s podlahovým vytápěním tak, aby byla samotná podlaha teplá, příjemná na dotyk a třeba i "obyvatelná" .
Masážní podlahy mohou díky svému povrchu bez problému sehrát roli protiskluzové podlahy v koupelně.
Je to jednoduchý a vlastně velmi "mechanický" princip, jehož základem je prokrvování pokožky a svalstva. Meditace je pak příjemným pokračováním.
Masážní podlaha je svého druhu terapeutický nástroj.
Chodidla obsahují velké množství nervových zakončení a jejích masáž je vlastně stimulací celého těla.