Podlahy obecně

Znáte masážní podlahy ?

Znáte masážní podlahy ?

Dnešního zákazníka s největší pravděpodobností už asi nic nepřekvapí. Všichni známe revitalizační masážní systémy, bublinkové lázně, speciální sprchové a parní boxy a jiná „bio“ zařízení, která se stala takřka běžnou součástí nejen moderní koupelny a která tedy doplňují i další části obytného interiéru. A na první pohled se už zdálo, že asi není co dalšího vymyslet a že tedy naše bydlení už tzv. všechno umí. Ale přesto někteří výrobci přišli se zajímavým nápadem, který nachází uplatnění nejen v koupelnách. Znáte „masážní podlahy“?

Chodidla, tedy ta část lidského těla, která se bezprostředně dotýká Země, jsou plná nervových zakončení a je tedy možné jejich masáží stimulovat vlastně celé tělo. Masážní podlahy pak vlastně fungují na stejném principu, jako „masážní“ či zdravotní obuv. Povrch podlah je tvořený různě tvarovanými výstupky, které masírují a prokrvují chodidla toho, kdo po nich chodí.  A logicky je účinek takové „masážní chůze“ nejvyšší, pokud se pod podlaze chodí na boso.

TIP: 
zkuste pak zvážit, zdali nebude příjemné spojit  masážní podlahu a podlahové vytápění tak, abyste mohli doma chodit bez domácí obuvi a tedy na boso a zároveň, aby vám nebylo chladno od mohou.

Ideální je koupelna a ložnice


Poměrně ideálním prostředím pro umisťování masážních a nebo zkrátka bohatě perforovaných podlah, je právě koupelna, kde perforace působí i jako protiskluzový povrch. To je důležitá skutečnost související s bezpečností užívání koupelny jako takové. Zejména při vystupování z vany a tedy při našlapování jednou nohou na podlahu může vlivem vlhkosti dojít velmi snadno k uklouznutí a následky pak mohou být nepříjemné.

Ložnice je pak prostředím, kde se třeba právě po stimulaci chodidel a tedy po jaké si soukromé a svépomocné „reflexní terapii“ velmi dobře odpočívá a přirozeně se pak přechází do spánku A stejně tak je příjemné ráno probudit své smysly chůzí po perforované masážní podlaze.

Materiály

Masážní podlahy se vyrábí jako laminátové, jako parketové, masivní i tzv. plovoucí podlahy.

Red.
Foto Weitzer Parkett   

www.Living.cz

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe