Venkovní podlahy

Pracujeme s umělým kamenem

Pracujeme s umělým kamenem

Umělý kámen se hodí téměř všude, od kuchyňských pracovních desek, přes obložení soklů a fasád až po schodiště, ploty a dláždění cest. Univerzální využití umělého kamene má však svá specifika, která se od práce s přírodním kamenem výrazně liší. Pokládka dlažby, obkladů nebo vyzdění podesty zpravidla vyžadují buď penetraci, speciální spárovací hmoty a přesnou technologii, což laik zvládá jen s obtížemi a výsledek nemusí být právě nejlepší. Co takhle zkusit jinou techniku, snadnou a rychlou?

Zdění nasucho

Postavit zeď, zpevnit svah nebo vydláždit cestu už není problém ani pro člověka, který nemá se zděním žádné zkušenosti. Čerstvou novinkou jsou stavební kameny Novablok s hrubým povrchem, který dokonale imituje vzhled přírodního kamene. Opěrný systém Novablok se skládá z tvarovek, které se na sebe skládají bez použití malt či lepidel za použití štěrkového hutněného základu. Tvarovky se skládají na sucho, neboť jsou vzájemně ukotveny“ zámkem.

Pro montáž bloků není třeba mít náročné technické vybavení ani speciální nářadí. K práci potřebujete prkno s výřezem zámku, gumovou paličku, řezací kotouč a sekáč.

V místě předpokládaného založení zdi se odstraní vrchní vrstva vegetace a zhotoví základová rýha, která následně vytvoří protiskluzový klín. Následně se základová rýha vyplní kamennou drtí nebo štěrkopískem frakce 10 – 20mm, vyrovná a dostatečně zhutní. Takto je připravené spodní lože, na které se ukládají umělé kameny Novablok. Drobné výškové rozdíly se odstraní podsypáním jemnozrnného písku pod dosedací plochy bloků. (Spodní lože není nutné zhotovovat pro nízké zídky do výšky 1,2m, které se staví na původní zpevněné podklady).

Novablok systém obsahuje rohy i krycí blok, takže zakřivené,nebo přímé zdi a schody mohou být postaveny s maximálním využitím existujícího terénu. Krycí blok se proti případnému posunu ukládá na vrstvu betonové malty nebo mrazuvzdorného lepidla.

 

Autor: Irena Forejtová, 19. srpen 2008
Více zde: www.Living.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe