Ostatní

Krbová kamna se stanou žhnoucím srdcem domu

Krbová kamna se stanou žhnoucím srdcem domu

Nápaditá, vkusná a k tomu ještě skutečně užitečná.  Řeč je o moderních krbových a kachlových kamnech, komfortní krbové stavebnice nevyjímaje.

Teplo rodinného krbu, spojení, které se léta používalo jen jako symbol pohodlí a bezpečí domova, dostává zcela nový rozměr. Po letech, kdy designéři věnovali pozornost především nábytku nebo bytovým doplňkům, přišli znovu na to, že krásná mohou být i krbová kamna. Tedy taková, že je bez uzardění budete předvádět jako dominantu svého obývacího pokoje.

Jak zařídit krb v interiéru

Mountfield kamnaMít živý oheň v bytě je snem mnoha lidí. Ale většina jeho realizaci považuje za nedostupnou nebo jen obtížně realizovatelnou. Bojí se kouře, nepořádku v pokoji a práce s tím spojené. Ale všechny tyto obavy jsou liché. Stačí přístup ke komínu, pevná nehořlavá podložka a luxus posezení u ohně si můžete dopřát také. Obávat se není třeba ani nepříjemného dýmu. Moderní typy kamen mají dokonalý systém spalování, kdy se žádný kouř do obývacího prostoru nedostane. Minimální je i množství popela. Moderní typy krbových kamen jsou vybaveny systémem terciárního spalování, který jejich provoz ještě více zefektivní a zlevní.

Přestože mají designově vyvedená a vysoce účinná krbová nebo kachlová kamna punc luxusu, dají se při troše šikovnosti pořídit velmi výhodně. To když narazíte na zajímavé slevy, třeba ve výši 31 %, jako má právě teď Mountfield.

Oheň za sklem

Asi nejrozšířenější jsou krbová kamna s proskleným ohništěm. Stejně dobře, jako poslouží k vytápění jedné či dvou místností, s nimi můžete vyhřívat i celý domek. Krbová kamna s výměníkem se totiž dají napojit na standardní vytápěcí systém celého domu.

Kachle hřejí dlouho

Znovuzrození oslavují kachlová krbová kamna. I ta dnešní mají vysokou tepelnou účinnost, ekonomický provoz a nízkou spotřebou paliva. Keramický obklad totiž velmi dobře akumuluje teplo, které uvolňuje postupně. Ještě dlouho po vyhasnutí ohně tak kamna dokáží do místnosti předávat teplo. Při výrobě kachlů se používá tradiční technika, takže jejich design je působivý, originální a každý kousek je unikát. 

Krb si postavíte sami

Další možností, jak zařídit v bytě romantické zákoutí s živým ohněm, jsou krbové stavebnice. Jsou to ucelené soubory, ve kterých je krbová vložka a obestavba. Z nich se dá s trochou šikovnosti sestavit krb. Protože mají jen základní povrchovou úpravu, můžete se stát designérem a hotový krb podle vlastních představ barvami okolorovat tak, aby dokonale ladil s jakýmkoliv interiérem. 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe